Saçlarınız kuaförden boyatmaya karar verdiysen bu yazımız senin için! Kuaförde saç boyatmadan önce işte dikkat etmen gerekenler!

Kuaförde Saç Boyatmak!

1.Hangi saç rengini, nasıl bir model istediğine karar ver!

Kuaför seçmeden ya da her zaman ki kuaförüne gitmeden önce nasıl bir saç rengi ve eğer modelde değişiklik yapacaksan nasıl bir saç modeli seçmek istediğine karar ver. İnternetten, sitemizden, Instagram’dan beğendiğin saç modellerini ve renklerini telefonuna kaydet, aldığın fikirleri kuaförle paylaşmaya ve ona danışmaya hazır ol!

2. Kuaföre ne zaman gideceksin, zaman planla!

Kuaförde saç boyatmak genellikle uzun süren bir işlemdir. Yıkama, boyama, bekleme ve şekillendirme derken kuaförde saç boyatmanda önce buna göre bir vakit ayırman ve bunu planlamanda yarar var. Sonrasında kuaförden bu zaman dilimine göre randevu alman gerekecek!

3. Boyama yapacağın gün öncesi kuaförle tanış ve ne yapmak istediğini paylaş!

Eğer ilk kez yeni bir kuaföre gideceksen kuaför ile boyama işlemi öncei mutlaka görüş. Eğer lokasyon olarak sana yakında birebir gidip görüş, saçlarını göster. Lokasyon olarak uzaksa da whatsappdan yazışabilir, yapacağı işlemler ve bütçesi hakkında fikir alabilirsin.

Kuaförde Saç Boyatmak!

4. Kuaför hangi saç boyası markası kullanıyor? 

Kuaförde uygulama sırasında kullanılan ürünler çok önemli. Kalitesi düşük saç boyaları hem sağlığına hem de sağlarına zarar verebilir. Kuaförde saç boyatmadan önce kuaförle hangi markaları kullandığını, elindeki boyaların özelliklerini mutlaka görüş!

5. Saç boyamak için ayırdığın kuaför ücreti ne kadar? Bütçen belli mi? 

Özellikle son yıllarda popülerleşen ve fiyatları çok yüksek kuaförler var. Kuaför seçerken bütçeni, yapacağın işlemin detaylarını iyice değerlendirmen gerekir. Kuaföre gitmeden önce eğer saç boyama fiyatlarının güncel halini bilmiyorsan mutlaka görüş ve öğren. Bazı kuaförler saçını yakından görmediği için aralıklı fiyat verebilir, bunun için de aralıkları ve detaylarını iyi sor. Kuaföre gittiğin zaman sonunda mutsuz olmaman için işlem öncesi de bütçe, boya markası, işlemi kimin yapacağı gibi detayları görüş.

6. Daha önce saç boyattın mı alerjin var mı? 

Eğer daha önce saç boyatmadıysan mutlaka alerji testi yap. Kuaföre bunun için erken ya da bir gün öncesinden gidebilir, kolunun iç kısmı ya da kulak arkasında ufak bir test yapabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here