Evde saç boyamak hakkında her şey konulu yazdığımız yazının ardından saç boyadıktan sonra neler yapmalısın, asla yapmaman gerekenler ve nelere dikkat etmelisin bunu da anlatmak istedik! Hazırsan başlıyoruz!

Saç Boyadıktan Sonra Neler Yapmalısın, Asla Yapmaman Gerekenler Ne?

öncelikle ilk akla gelen sorulardan biri saçı boyadıktan sonra hemen şampuanlamak zarar verir mi, renk gider mi? Bu soru genellikle boyama sırasındaki yıkamada boyanın aktığı gördükten sonra akıllara geliyor. Saçlarını boyama sırasında iyice boyadan arındırmak için şampuanlaman gerekiyor. Yani saçımı boyama sırasında ve sonrasında iyice yıkamalısın. Saçlarını o hafta sürekli şampuanlamanı önermeyiz. Çünkü saç teline işlenen pigmentler yoğun kimyasala hemen maruz kalmazsa canlılığını daha çok koruyabilir.

Saçlarını nemlendir!

Saçlar boyama sonrası daha çok kuruyabilir, bunun için saçları sıkça nemlendirmen kuruluğun önüne geçer. Nemli saç daha sağlıklı ve canlı gözükür. Saçlarını nemli tutmak için doğal yağlardan, nem maskelerinden ve saç kremlerinden yararlanabilirsin.

Saç boyadıktan sonra yüksek ısıdan uzak dur!

Saçlarını boyadıktan sonra yüksek ısı ile işlem yapmak, sürekli fön çekmek, ısı koruyucu kullanmamak saçına zarar vereceği gibi boyanın ömrünü azaltır canlılığını alır.

Saçınıza özel ürünler kullanın! Her saç bakım ürününü kullanmayın!

Düzensiz saç bakım ürünü kullanmak, çok sık fazla sayıda bakım ürünü kullanmak saçı oldukça yorar. Saç boyama işlemi sonrası da saç yapınıza ve rengine uygun ürünlerden kendinize bir rutin oluşturmanızda yarar var.

Saç Boyadıktan Sonra Neler Yapmalısın

Sürekli saç boyamak!

Bazen birçok sebep bizi saç rengini sıkça değiştirmeye ya da üstüste saç rengimizle oynamaya itebilir. Burada saçlarınızla oynamak tabiri adeta kendini gösteriyor. Saçlarınızın rengini sürekli değiştirmek saça zarar verdiği gibi saç derisi problemlerine de sebep olabilir.

 Keratin Bakımı!

Saç boyadıktan sonra uygulayabileceğin bakım çeşitlerinin başında keratin bakımı geliyor! keratin bakımı saçın ister boyalı ister boyasız olsun saç tellerine keratin yüklemesi yapan bir bakım türüdür. Piyasada çok çeşidi olduğu için uygulamayı yaptıracağın kuaför ile görüşüp bilgi almanda yarar var. Keratin saçın ana maddesi olduğu için boyama sonrasında bu işlemi yaptırmak saçın canlı ve sağlıklı kalması, boyama sırasında gördüğü zararı azaltacak bir uygulamadır.

Saçı düzenli kestirmek!

Saçları boyama sonrasında düzenli az az kestirirsen saçlarının ucundaki çatallaşmayı önleyeceğin için saçların daha sağlıklı gözükür. Düzenli kestirmediğinde işlem sonrası ve zamanla uçlarda yıpranma olacağı için boyanın güzel görünümünün de bozulmasına sebep olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here