Saç rengini değiştirmek istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyorsan bu yazımız tam sana göre! Saç rengi nasıl seçilir, hangi renk saç rengi seçmelisin, saç rengimi değiştirmek istiyorum ama hangi renk diye düşünüyorsan yazımızı dikkalice okumanı öneririz!

Saç Rengi Nasıl Seçilir, Hangi Renk?

Cilt tonunu öğren!

Ten rengi, sıcak ve soğuk cilt tonunda mısın öğren. Cildinin tonuna göre seçeceğin renk büyüm önem taşıyor. Görünümünü tamamen etkileyecek saç rengi cildinn sıcak ve soğuk tonlarda olmasına göre mutlaka değişiklik gösterecektir.

Saçını evde mi boyayacaksın, kuaförde mi boyatacaksın?

Saçını nerede boyatacaksın? Eğer evde kendin saç boyayacaksan köklü değişiklikler yapmadan önce iyi düşünmende yarar var. Yoksa saç rengini beğenmeyip kuaföre koşabilirsin ve üstüste saç rengini değiştirmek istersen saçına zarar verebilirsin. Kuaförde boyatacaksan da güvendiğin bir yer olmasına, seni iyi anladıklarına emin olsan sonuç seni daha da mutlu edecektir! Tıkla, evde saç boyama hakkında her şey yazımıza göz atmayı unutma!

Saç Rengi Nasıl Seçilir, Hangi Renk?

Instagram’da beğendiğin saç renklerini kaydet!

Intagram’da saç renklerine bak! Instagram hayatımızda girdiğinden beri saç rengi ve modeli için de tıpkı arama motoru Google gibi kullanır olduk. Kuaförlerin hesaplarında çok başarılı uygulamalar, renkler ve modeller görüp fikir alabilir. Gideceğin kuaföre seçtiğin birkaç saç rengini gösterirsen seni istediğin renge yönlendirmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Pinterest’ten global saç renkleri ve modellerini ara!

Pinsterest tıpkı bir görsel arama motoru gibi hareket ettiği için sana ilham verecek birçok saç rengini orada bulabilir ve kuaförüne gösterebilir ya da yeteneklerine göre benzer rengi evde boyama sırasında elde etmeye çalışabilirsin.

Saç Rengi Nasıl Seçilir, Hangi Renk?

Boya çeşitlerine ve renklerine iyi bak!

Evde kendi boyayacaksan saç boyalarının kutuları üzerinden renkleri, geçiş renklerini iyi incele. Mümkünse markaların yapay saçlar üzerindeki uygulamalı renk ve tonlarına bak.

Kauförde saç rengi seçmek!

Kuaförde saç rengi seçeceksen biraz daha şanslısın, çünkü ellerinde kullandıkları boya markalarının geniş modellemeli renk kartelalarını bulabilir, istediğin tonları saçlar üzerinde görüp deneyebilirsin.

Köklü renkler için peruk denemesi!

Eğer görünümünde köklü bir değişiklik yapıp saçlarını kendi saç renginden çok radikal derecede farklı bir renge dönüştürmek istiyorsan önce birkaç peruk denemesi yapıp o tonlarda seni nasıl bir görünümün beklediğini görmen seni daha mutlu edebilir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here