Saçlarınızın rengine göre bakım uygulamanız hem rengin uzun süre canlı kalmasını hem de saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Sarı saçlara özel bakım yapmanız da sarı rengin uzun süre parlak, canlı görünmesine yardımcı olur.

Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

1. Saçlarını sıcak suyla yıkamayın!

Sarı saçlarınızı boyama sonrası çok sıcak suyla yıkarsanız saç telindeki kütiküllerin açılmasını ve zarar görmesine, haliyle sarı saç tellerinin de cansız görünmesine, rengin bozulmasına sebep olur.

sarı saçlara özel bakım
sarı saçlara özel bakım

2. Sarı Saçlar İçin Bakım Ürünleri Kullan

Sarı saçlarının uzun süre hem renginin hem de canlılığının kalıcı olmasını istiyorsan sarı saçlara özel tasarlanmış ve üretilmiş bakım ürünlerinden de destek alabilirsin. Sarı saçlara özel bakım ürünü deyince ilk akla gelen elbette son yıllarında popüler ürünleri mor şampuanlara mutlaka göz atmalısın! Mor şampuan piyasa da mavi ya da silver şampuan olarak da geçer. Mor şampuanın özelliği UV filtresi içerir ve mor renklendiriciler karşıt tonları nötralize ederek sarı saçlarının renginin zamanla turuncuya dönüşmemesine destek olur. Saçların ilk günkü canlılığını, parlaklığını korumaya yardım eder.

3. Sarı Saçlardaki Ekstra Kuruluk ile Başa Çıkma (Tiftik Görünüm)

Yine sarı saçlarda özellikle çok koyu saç renklerinden sarıya dönmüş ve kuaförde çok iyi bir geçiş işlemi yapılmadıysa saçlarda ekstra kuruluk, bazen yanma ve tiftik görünüm olabilir. Bu noktada saça bol nem, keratin desteği ve sıkça doğal ya da bakım ürünü olan yağlarla o kuruluğun önüne geçmen de yarar var.

4. Sarı Saçlarda Şekillendirme Yaparken Isı Koruyucu Şart!

Sarı saçlara özellikle düzleştirme ya da çok yakışan maşa işlemi yapacaksan ısıya karşı koruyucu ürünleri kullanmaktan hiç geri kalma! Sarı saçlardaki yıpranma diğer saç renklerine kıyasla daha belirgin ve daha bakımsız görünmeye sebep olacağı ve saç tellerinde de en çok zarar veren şeyin şekillendirme olduğunu düşünürsek ısıya karşı koruyucu ürünlerden birini edinmen de yarar var.

5.  Sülfatsız Şampuandan Vazgeçme!

Aslında hangi saç rengine geçersen geç farketmeksizin ancak sarı saçlarda çok daha önemli olan sülfatsız şampuan kullanmak! Sülfatsız şampuanlar özellikle boya sonrası mutlaka önerilse de bunu alışkanlık haline getirip sürekli kullanmanda yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here